Raskite .lt domeną
Net 39 proc. vyresnių nei 50 m. Lietuvos gyventojų visai nesinaudoja internetu, o dažniausi lietuvių naudojimosi internetu tikslai – informacijos paieška interneto svetainėse, jungimasis prie socialinių tinklų ir naujienų skaitymas portaluose.
Net 60 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad lietuviško turinio interneto svetainės ar elektroninės parduotuvės, kurių adrese naudojamas .lt aukščiausio lygio domenas, yra patikimiausios. Tai paaiškėjo visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijai „Baltijos tyrimai“ 2023 m. lapkričio mėn. DOMREG užsakymu atlikus Lietuvos gyventojų apklausą apie naudojimosi internetu įpročius.
Siekdamas mažinti šveplavimo internete problemą, Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centras DOMREG skelbia akciją, skatinančią registruoti IDN (angl. Internationalized Domain Names) domenų vardus.
Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centro DOMREG specialistai atliko duomenų analizę, siekdami išsiaiškinti, kiek Lietuvos interneto infrastruktūra yra pasiruošusi veikti naujos kartos IPv6 protokolu. Registruotų .lt domenų vardų serverių DNS (angl. Domain Name System) įrašų analizė parodė, kad 78,12 proc. antro lygio .lt domenų turi IPv6 palaikantį vardų serverį, tačiau tik 11,10 proc. yra pasiekiama interneto svetainė IPv6 protokolu. Elektroninį paštą gauti IPv6 protokolu gali vos 11,45 proc. antro lygio .lt domenų pašto serverių. Iš viso buvo analizuoti 227 982 deleguotų .lt domenų NS, AAAA ir MX tipo DNS įrašai.
Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių verslininkai gilins žinias apie prekių ženklų ir domenų registravimą, sužinos daugiau apie intelektinės nuosavybės apsaugą, teisinių ginčų dėl domeno vardų ir prekių ženklų prevenciją, Europos Sąjungos (ES) paramą intelektinę nuosavybę kuriančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms. Seminaras vyks Šiaulių verslo bendruomenei 2023 m. balandžio 27 d., Panevėžio verslininkams – 2023 m. gegužės 4 d., Vilniaus – 2023 m. gegužės 10 d., Klaipėdos verslo atstovams – 2023 m. gegužės 30 d.
Lietuvos kompiuterininkų sąjunga (LIKS) atliko tyrimą, siekdama nustatyti, ar atvirose lietuviškose ir islandiškose socialinio tinklo „Facebook“ diskusijų grupėse moterys savo pavardes rašo taisyklingai, t. y. naudodamos savitąsias raides. Tyrimo rezultatai parodė, kad tik 59 proc. lietuvaičių moterų savo pavardę socialiniame tinkle rašė taisyklingai, likusios – šveplavo, keisdamos raides į lotyniškąsias be diakritinių ženklų. Islandės moterys savitąsias kalbos raides rašydamos savo pavardę naudojo daug aktyviau – net 90 proc. islandiškų pavardžių buvo parašytos taisyklingai.